poniedziałek, 17 listopada 2014

Kolędnicy Misyjni 2014

          Kochani! Już od kilku lat udaje się nam wspólnie przygotować wydarzenie, które w jakiś sposób rozgrzewa nasze serca radością związaną z przeżywaniem Bożego Narodzenia. Kolędowanie Misyjne wymaga wykrzesania z siebie iskry po to, aby tę iskrę zanieść innym. Wielu z was podtrzymuje w sobie ową iskrę, którą Bóg włożył w wasze serca w dniu chrztu poprzez sakramenty, modlitwę, lekturę Pisma Świętego. Zapraszam do zapoznania się z warunkami i zasadami uczestnictwa w tegorocznym kolędowaniu misyjnym.
        W tym roku kolędnicy misyjni pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszą z Dobrą Nowiną do rodzin w swojej parafii, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach. "Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu" (J 4,14). W chrzcie świętym nasze serca napełnione zostały „żywą wodą” – Chrystusem. Chcemy dzielić się tym darem z ludźmi na całym świecie. Dlatego pamiątka

którą kolędnicy pozostawią w domach ma kształt dzbana, by przypominał o darach chrztu świętego i powinności przekazywania wiary, a także chrześcijańskim obowiązku otaczania troską naszych braci i sióstr w potrzebie.
         Warunki uczestnictwa w kolędowaniu misyjnym:
1. "Montujemy" grupę 6 osób, które mają pragnienie kolędowania misyjnego. 
2. Rozdzielamy role, według scenariusza Kolędy w domu.
3. Najpóźniej do 5 grudnia przynosimy zgody rodziców na udział w kolędowaniu misyjnym, które będzie miało miejsce w dniu 10 stycznia 2015 roku.
4. Uczymy się ról i przygotowujemy gwiazdę oraz skarbonkę.
5. Jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunem, czyli ze mną (Jarosław Komorowski) i zgłaszamy wszelkie problemy oraz pytania w związku z kolędowaniem.
6. 10 stycznia kolędujemy w Kłodzku w 3 parafiach.
         Przypominamy, że zebrane ofiary przekazujemy na rzecz projektów misyjnych w Indiach. Słodycze, którymi dobrzy ludzie nas obdarują są dla kolędników.
Ciąg dalszy informacji - niebawem!
Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przejście nr 3 - 1.04.2017

więcej zdjęć       W tym roku wcześniej niż w ciągu ostatnich lat cieszyć możemy się kwiatami. Choć nie brakuje również dni ch...